اخبار و مطالب دنیای سنگ


معرفی دستگاه ساب و پولیش سنگ اسلب سنگبری با تکنولوژی روز دنیا

معرفی دستگاه ساب و پولیش سنگ اسلب سنگبری با تکنولوژی روز دنیا

در این مقاله کوشیدیم به معرفی دستگاه ساب ، مهمترین جلوه ی فرآوری سنگ میپردازیم . دستگاه ساب اسلب که وظیفه ی ایجاد انواع پالیش و فینیشینگ را بر روی سطح سنگ بر عهده دارد . امروزه بازار جهانی را کشورهای ایتالیا ، چین ، ترکیه و ایران در تسخیر خود قرار داده اند و این محصول را با برندهای متفاوت و در کیفیت های کیفی متفاوت عرضه و به فروش می‌رسانند .

سنگ کوبیک چیست ؟ همه چیز درباره سنگ فرشی از باستان تا امروز

سنگ کوبیک چیست ؟ همه چیز درباره سنگ فرشی از باستان تا امروز

سنگ کوبیک، یک جنس ساختمانی با ویژگی‌ها و کاربردهای متنوع است. نتایج تولید سنگ به این شکل است که تنوع کاربرد سنگ کوبیک به دلیل ویژگی‌های مختلف خود در انواع پروژه‌های ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از فضاهای داخلی گرفته تا محیط‌های خارجی و مسکونی ، همچنین مقاومت و دوام سنگ کوبیک به دلیل ساختار مقاوم خود، در برابر شرایط مختلف محیطی و اثرات جوی مانند باران، برف، و تغییرات دمایی مؤثر است. سهولت در نصب و نگهداری این سنگ به دلیل وزن اندک و سهولت در برش و نصب، گزینه‌ای محبوب برای پروژه‌های ساختمانی است. همچنین، نگهداری و تمیزکاری نسبت به برخی سایر مصالح ساختمانی ساده‌تر است. در این مقاله به بررسی سنگ کوبیک می پردازیم .

نکات با اهمیت در طراحی نمای ساختمان چیست؟

نکات با اهمیت در طراحی نمای ساختمان چیست؟

در مراحل اولیه ساخت ساختمان ، طراحان و معماران نه تنها نما را در نظر می‌گیرند ، بلکه از ابتدا تمهیدات لازم برای اجرای آن را نیز در نظر می‌گیرند. طراحی نما بر اساس شرایط محیطی ، سلیقه کارفرما و همچنین مقررات شهرداری صورت می‌پذیرد. اجرای هر گونه نمایی که انتخاب می‌شود ، باید توجیه اصولی و اقتصادی داشته باشد. در ادامه، اصول طراحی نما را مطرح کرده‌ایم.

ضوابط و استانداردهای طراحی نما ساختمان در شهرداری

ضوابط و استانداردهای طراحی نما ساختمان در شهرداری

استانداردهای مورد نیاز برای طراحی نمای ساختمان معمولاً به وابستگی به استان ، شهرستان ، شهر و حتی مکان ساختمان و و حتی ناحیه به ناحیه متغیر است. اما برخی از مواردی که ممکن است توسط شهرداری برای تایید نمای ساختمان در نظر گرفته شوندو آشنایی کلی با موضوعات با اهمیت آن را در این مقاله به گفتگو می پردازیم.

انواع دستگاه قله بر سنگبری  و توانمندی هایش

انواع دستگاه قله بر سنگبری و توانمندی هایش

دستگاه قله بر در سنگبری چیست ؟ سنگ های برش خورده با ابعاد طولی برش خورده یا سایز های زیر 80 را در اصطلاح صنعت سنگ پلاک ، طولی یا پلاک و سایز های مشخص را تایل یا نمره می گوئیم.که عموما بخش اولیه برش و فرآوری از دستگاهی به نام قله بر شروع می شود. در این مقاله می کوشیم با دستگاه قله بر بیشتر آشنا شویم.

دستگاه اره در سنگبری و اهمیت آن در سنگ اسلب

دستگاه اره در سنگبری و اهمیت آن در سنگ اسلب

دستگاه اره در سنگبری چیست ؟ سنگ های برش خورده با ابعاد بزرگ را در اصطلاح صنعت سنگ اسلب می گوئیم. سنگ های اسلب بوسیله دستگاه اره به صورت عمودی برش خورده و به صورت ورقه یا برگ های اسلب نسابید یا خام آماده بقیه مراحل تولید می شوند. سنگ های اسلب را در اصطلاح اره بر می گویند. در این مقاله می کوشیم با دستگاه اره بیشتر آشنا شویم.

سنگ مرمریت چیست ؟ ( بزرگترین خصوصیات سنگ های مرمریت)

سنگ مرمریت چیست ؟ ( بزرگترین خصوصیات سنگ های مرمریت)

سنگ مرمریت از جمله سنگ‌های دگرگونی و بعضا رسوبی است که در پوسته زمین به وفور یافت می‌شود و از نظر کیفیت ، طرح و رنگ از تنوع بی‌نظیری برخوردار است . کشور ما نیز از این ثروت خدادادی بی بهره نمانده و حدود نیمی از معادن سنگی کشور را به خود اختصاص داده است .

معرفی سنگ اسلب و خصوصیات سنگی که اسلب نامیده می شود.

معرفی سنگ اسلب و خصوصیات سنگی که اسلب نامیده می شود.

اسلب در زبان لاتین به معنای تخته سنگ بزرگ می باشد. از این رو به سنگ هایی که در قطع های بزرگ برش زده می شوند اسلب می گوییم. در این مقاله از این نوع سنگ بیشتر خواهیم گفت. پس اگر میخواهید از سنگ اسلب بیشتر بدانید تا پایان همراه ما باشید.

سنگ تراورتن چیست ؟ ( بزرگترین خصوصیات سنگ های تراورتن )

سنگ تراورتن چیست ؟ ( بزرگترین خصوصیات سنگ های تراورتن )

سنگ تراورتن یک نوع سنگ رسوبی است که از رسوبات ماسه و رس در زمان‌های قدیم شکل می‌گیرد. این سنگ به دلیل طبیعت پوسته‌ای و لایه‌ای خود، مقاومت بالا و زیبایی ظاهری منحصر به فردی دارد. تاریخچه استفاده از سنگ تراورتن در ایران به قدمتی بالغ بر هزاران سال برمی‌گردد.

سنگ گرانیت چیست ؟ ( بزرگترین خصوصیات سنگ های گرانیت )

سنگ گرانیت چیست ؟ ( بزرگترین خصوصیات سنگ های گرانیت )

سنگ گرانیت در ایران به دلیل تنوع رنگ و طرح، کیفیت بالا و قدمت استفاده، معروفیت بیشتری نسبت به سنگ‌های گرانیت دیگر جهان دارد. همچنین، وجود معادن غنی از سنگ گرانیت در ایران باعث شده است که قیمت آن نسبت به سایر نقاط جهان مناسب‌تر باشد. به عبارت دیگر، سنگ گرانیت ایران از لحاظ تنوع، کیفیت و قیمت با سنگ های گرانیت دیگر جهان رقابت پذیر است.

  • ما میزبان هستیم و مشتریان مهمان. وظیفه‌ی ما این است که تجربیات خوشایندی را برای آنها رقم زنیم.
  • کیفیت اصل انتخاب محصولات ما می باشد.
  • انتخاب  محصولاتی که ( فارغ از موضوع هزینه / فایده برای ما ) بتوانند مشکلی را از مشتریانمان بر طرف نماید.
  • پیشگامانه ، محصولات و خدمات روز دنیا را برای شما عزیزان در دسترس قرار دهیم.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
برچسب‌ها
موردی وجود ندارد.