گرانیت قرمز یزد عرض 40 ( طولی ) گوجه ای و سماقی

سنگ گرانیت قرمز یزد گوجه ای و سماقی پلاک طولی 40

از {{model.count}}
مقایسه
واحد : متر مربع
نوع
ویژگی‌های محصول
  • واحد: متر مربع
فروشنده فروشنده: (قیمت روز اصفهان)
آماده ارسال
1,400,000 تومان
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

گرانیت قرمز یزد عرض 40 ( طولی ) از یکی از محصولات معدنی با ارزش ایران است که به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود در صنایع ساختمانی و معماری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع گرانیت، به دلیل رنگ قرمز خود، زیبایی خاصی دارد که طراحان و معماران از آن برای ایجاد نماهای مدرن و دلباز استفاده می‌کنند.

محصولات مرتبط

گرانیت قرمز یزد عرض 40 ( طولی )  گوجه ای و سماقی

گرانیت قرمز یزد از استان یزد در ایران استخراج می‌شود و به عنوان یکی از گونه‌های گرانیت با کیفیت بالا تحسین‌برانگیز است. این نوع گرانیت به دلیل مقاومت بالا، ثبات رنگ، و ظاهر زیبا خود، برای پوشش دیوارها، کف‌پوش‌ها، پله‌ها، نماها و بریده‌های معماری مورد استفاده قرار می‌گیرد. گرانیت قرمز یزد، به دلیل رنگ گرم و جذاب خود، معمولاً با سبک‌های معماری مدرن و لوکس هماهنگی دارد و جذابیت و شکوهی خاص به هر پروژه می‌بخشد. این سنگ با توجه به خصوصیات فیزیکی و شکل‌های طبیعی آن، یک گزینه عالی برای استفاده در پروژه‌های معماری و دکوراسیون داخلی و خارجی محسوب می‌شود. با توجه به این ویژگی‌ها، گرانیت قرمز یزد به عنوان یک محصول با کیفیت و زیبا، جایگاه خاصی در بازار سنگ‌های طبیعی دارد و مورد توجه طراحان و سازندگان قرار می‌گیرد.

1- عوامل موثر بر قیمت سنگ گرانیت قرمز یزد

معادن استخراج سنگ گرانیت قرمز یزد

یکی از عوامل موثر در قیمت سنگ گرانیت قرمز یزد ، معدنی است که به استخراج کوپ می پردازد. به عنوان نمونه سنگ سنگ گرانیت قرمز یزد گوجه ای  با سنگ گرانیت قرمز یزد سماقی همگی در یک مکان می باشند ، طیف بازی شکل هم خانواده ولی به لحاظ قیمت ، در بازار با هم اختلاف دارند ولی همگی سنگ گرانیت قرمز یزد نامیده می شوند که تنها تفاوت در طیف رنگی قرمز گوجه ای و پر رنگ قرمز سماقی می باشد 

درجه کیفی سنگ گرانیت قرمز یزد

سنگ گرانیت قرمز یزد بر اساس پاک و یکدستی طرح ذاتی سنگ و میزان لکه های سنگ که به آنها غده گفته می شود به درجه های سوپر ( یا درجه 1 عالی ) ، ممتاز ( یا درجه 2 دارای غده ) تقسیم می شوند که تاثیر بسیار زیادی در قیمت ها می گذارد ، حتی کم غده یا پر غده بودن نیز بر قیمت سنگ تاثیر می گذارد حتی میزان تراکم دانه های گرانیت و هاله های بازی سنگ نیز موثر بر قیمت می باشد. این مساله یکی از مواردی است که کاملا تخصصی و بوسیله کارشناسان خبره سنگ قابل تحلیل و درک می باشد.

هزینه ارسال کوپ سنگ گرانیت قرمز یزد

قیمت سنگ گرانیت قرمز یزد بستگی به فاصله معدن تا سنگبری نیز بستگی دارد ، زیرا هزینه حمل کوپ مثلا از معدن تا منطقه صنعتی محمود آباد اصفهان مبلغ متفاوتی از کرایه را در بر می گیرد تا ارسال کوپ به منطقه صنعتی شمس آباد تهران. معادن هر چقدر فاصله بیشتری تا سنگبری داشته باشد هزینه حمل بیشتری می پردازد و منطقا محصولی گرانتر را به بازار روانه می نمایند.

تاثیر ابعاد و ضخامت

سنگ گرانیت قرمز یزد با ابعاد و ضخامت های مختلفی در بازار وجود دارد. سنگ گرانیت قرمز یزد ضخیم تر و بزرگ تر قیمت بالاتری نسبت به سنگ مشابه با قطر کمتر دارد. مثلا سنگ گرانیت قرمز یزد با قطر 1.6 از سنگ گرانیت قرمز یزد با قطر 2 قیمت پائین تری را خواهد داشت همچنین سنگ گرانیت 40x40 از سنگ گرانیت 60x60 به مراتب ارزان تر و گرانیت 60x60 از سنگ 80x80 ارزان تر می باشد که این اختلاف قیمت بابت دور ریز و پرت سنگ های بیشتر در زمان تولید می باشد. نکته بسیار با اهمیت در سنگ های دارای ابعاد مشخص یا نمره دقت در گونیا بودن زوایای محیطی سنگ می باشد که خود موضوعی بسیار با اهمیت می باشد. هر چقدر دور ریز سنگ کمتر شود قیمت رقابتی پایین تری را باعث می شود که دلیل اصلی قیمت کمتر در سنگ های طولی این موضوع می باشد.

نوع مقصد ( بازار داخلی و یا صادرات ) سنگ گرانیت قرمز یزد

قیمت سنگ گرانیت قرمز یزد  ممکن است بسته به نوع کاربری متفاوت باشد. مثلا هنگامی که شما برای مقاصد صادراتی خرید انجام می دهید عموما با توجه به هزینه بسته بندی ، پالت ، پکینگ لیست و شرینگ قیمت سنگ افزایش پیدا می کند تا هنگامی که سنگ برای مقاصد داخلی و بدون بسته بندی و پالت ارسال می گردد.

بازار و تقاضا

عوامل بازار عرضه و تقاضا نیز می توانند بر قیمت سنگ گرانیت قرمز یزد تاثیر مستقیم بگذارند. در صورتی که تقاضا برای سنگ گرانیت قرمز یزد باکیفیت بالا ، زیاد باشد و یا محصول به اصطلاح ترند شود و عرضه نتواند تقاضا را پوشش دهد ، قیمت آن احتمالا بالا خواهد رفت و بر عکس . معمولا در بازار سنگ با خوابیدن معادن و فصول سرد هنگامی که معادن به خواب می روند با کمبود عرضه مواجه می شویم ، یا یک شخص معدنی را مونوپل می نماید و با ایجاد انحصار خود تعیین کننده قیمت می شود.

هزینه های تولید سنگ گرانیت قرمز یزد

هزینه های تولید شامل استخراج ، حمل و نقل و فراوری سنگ گرانیت قرمز یزد نیز می توانند در تعیین قیمت نقش داشته باشند. هزینه های تولید بر اساس منطقه ، فن آوری تولید ( قله بر یا اره بر ) ، قابلیت دسترسی به بازار و مشاغل بالادستی و پائین دستی مرتبط با صنایع سنگ ، دسترسی به نیروی کار ماهر و سایر عوامل  و کیفیت خدمات آنان حتی متفاوت است و بر بهای تمام شده محصول نهایی تاثیر می  گذارد .

نوع فرآوری سنگ گرانیت قرمز یزد

هزینه تولید سنگ گرانیت قرمز یزد ، نسبت به دستگاه هایی که در خطوط تولید نصب و برای فراوری استفاده میشود متغیر است و استفاده از دستگاه های روز دنیا باعث استفاده از سرمایه اولیه بیشتر شده و در نتیجه قیمت تمام شده سنگ بالاتر می رود. استفاده از لقمه های خارجی و داخلی بر اساس نسبت کیفیت صیقل و فرآوری و تاثیر مستقیم آنها بر کیفیت نوع صیقل سنگ متفاوت و با اهمیت می باشد. میزان به اصطلاح شیشه ای شدن سطح سنگ و نداشتن ابرویی (حالتی که مسیر لقمه های صاب بر روی سنگ ایجاد می نماید) در سنگ های با فینیشینگ صیقلی نیز جز و مباحث فنی کارشناسی کنترل کیفی سنگ بوده و کارشناسان با تجربه به آن دقت می نمایند.

سنگ گرانیت قرمز یزد سوپر ممتاز درجه 1 خرید ، فروش ، قیمت و مشخصات بورس ارزان ترین باکیفیت عالی عرضه بهترین اسلب پله پلاک طولی صادراتی سنگبری محمود آباد اصفهان یزد قطر 2 3 4

2- مهمترین کاربردهای سنگ گرانیت قرمز یزد

آشپزخانه ، کابینت و جزیره

سنگ گرانیت قرمز یزد از جمله محبوب ترین سنگ ها برای سطوح کابینت ها و جزیره ها در آشپزخانه است. این سنگ به دلیل مقاومت بالا در برابر خراشیدگی و حرارت و همچنین زیبائی طبیعی خود، انتخاب بسیاری از افراد است.

پایه ی سطوح بهداشتی

سنگ گرانیت قرمز یزد با توجه به وزن و ضخامت آن به عنوان پایه ای برای سینک ها ، وان ها و روشویی ها استفاده می شود. این سنگ قابلیت تحمل وزن بالا را دارد و در عین حال زیبائی محیط را دو چندان می کند.

پله ، زیر پله ، قرنیز و بغل پله سنگ گرانیت قرمز یزد

سنگ گرانیت قرمز یزد جزو محبوب ترین مصالح ساختمانی به کار رفته در پله ، زیر پله ، قرنیز و بغل پله در ساختمان ها استحکام ، جذابیت و ارزش افزوده به ملک را در نگاه مصرف کنندگان نهایی ایجاد می نماید.

زیرسازی

سنگ گرانیت قرمز یزد برای تهیه ی سنگ های دیگر مانند تایل ، کوبیک ها و صفحات سنگی رنگی در زیر سازی ساختمان ها استفاده می شود. استفاده از این سنگ در طراحی معماری خارجی به برجستگی و زیبائی ساختمان کمک می کند.

پیاده رو ها و فضاهای باز

سنگ گرانیت قرمز یزد به دلیل مقاومت بالا ، استحکام و دوام و طیف رنگی متفاوت برای طراحی معابر و پیاده رو ها و همچنین دیگر فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرد. این سنگ را می توان در پارک ها ، میدان ها و حتی معابر شهری مشاهده کرد.

به طور کلی ، سنگهای گرانیت به دلیل زیبائی ، مقاومت و استحکام در محل ها و اماکن عمومی ، ساختمان های مسکونی و دیگر اماکن مورد استفاده قرار می گیرد.

جدول جرم حجمی و نکات حمل و جابجایی سنگ گرانیت قرمز یزد

سنگ گرانیت قرمز یزد دارای وزن ۴۸ تا ۵۳ کیلوگرم در هر متر مربع می باشد. جرم حجمی برای سنگ های با ضخامت ۲ سانت کامل ملاک برآورد می باشد . نکته: در صورتی که ضخامت ۱۶ میلیمتر باشد وزن حدودی بین ۴۴ تا ۴۸ کیلوگرم ملاک عمل خواهد بود و شما با تناسب بین وزن و قطر می توانید محاسبات قطر مثلا 1.8 را خود محاسبه نمائید.

  • حمل بوسیله خودرو وانت پیکان - حداکثر میزان وزن بار : 600 کیلوگرم , حداکثر میزان متراژ سنگ : 15 مترمربع
  • حمل بوسیله خودرو نیسان - حداکثر میزان وزن بار : 2 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 50 مترمربع
  • حمل بوسیله خودرو خاور - حداکثر میزان وزن بار : 4 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 100 مترمربع
  • حمل بوسیله خودرو ایسوزو - حداکثر میزان وزن بار : 6 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 150 مترمربع
  • حمل بوسیله خودرو کامیون تک - حداکثر میزان وزن بار : 10تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 220 مترمربع
  • حمل بوسیله خودرو کامیون جفت ( 10 چرخ ) - حداکثر میزان وزن بار : 16 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 330 مترمربع
واحد
متر مربع

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...