سنگ مرمریت صلصالی 60*60 ( حکمی - سایز )

از {{model.count}}
مقایسه
انتخاب درجه بندی:
درجه بندی را انتخاب کنید.
واحد : متر مربع
نوع
ویژگی‌های محصول
 • واحد: متر مربع
فروشنده فروشنده: (قیمت روز اصفهان)
آماده ارسال
700,000 تومان
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

مرمریت صلصالی یک سنگ مرمریت با زمینه کرم با ته ضمینه یاسی صورتی خیلی کم رنگ و دارای رگه های قرمز به شکل نوار قلب ، شکلی منحصر به فرد دارد. این سنگ دارای انواع سورت‌ها با طرح و رنگ‌های متنوع است.معدن سنگ مرمریت صلصالی در استان اصفهان ، منطقه خور و بیابانک قرار دارد. این منطقه به دلیل شرایط جغرافیایی که دارد، دارای معادن مرمریت مختلفی است که سنگ هایی با رگه های قرمز در آن موجود است. از ویژگی های بارز سنگ صلصالی میتوان به ساب پذیری عالی و تراکم بالای آن اشاره نمود. این سنگ اغلب بصورت تایل، طولی و اسلب فرآوری میگردد.

محصولات مرتبط

سنگ مرمریت صلصالی چیست ؟

سنگ مرمریت صلصالی در ساخت و تزئین ساختمان‌ها، کفپوش‌ها و امور معماری دیگر استفاده می‌شود. این سنگ به شکل لایه‌لایه شکل می‌گیرد و از سنگ‌های آهکی در اثر فشار و دمای بالا به وجود آمده است . معمولاً دارای رگه های فسیلی زیبا و رگه های به رنگ قرمز می باشد که به زیبایی آن افزوده است. تم رنگی مرمریت صلصالی کرم تا کرم روشن و دارای رگه های نازک به شکل نوار قلب است که در زمینه سنگ زیبایی چشمگیری را بوجود می‌آورد.

کاربردهای سنگ مرمریت صلصالی

سنگ مرمریت صلصالی به دلیل زیبایی و مقاومت طبیعی‌اش در محیط‌های مختلف، در بسیاری از زمینه‌های معماری و ساختمانی کاربرد دارد. برخی از کاربردهای این سنگ شامل:

 • سنگ فرش کف هال، پذیرایی و اتاق ها
 • دیواره های داخلی ساختمان
 • سنگ راه پله و زیر پله
 • لابی ورودی هتل ها و ساختمان های 
 • محیط های داخلی بیمارستانی ، درمانی و آزمایشگاهی
 • حاشیه ها و قاب و کف کابین آسانسور
 • استفاده در نمای داخلی ساختمان
 • سرویس های بهداشتی و آشپزخانه

استفاده از سنگ مرمریت صلصالی به دلیل طراحی زیبا، مقاومت و تنوع در کاربردها، مورد توجه بسیاری از معماران و طراحان است. سنگ مرمریت صلصالی با ویژگی‌های زیبا و منحصر به فرد خود به عنوان یک مصالح ساختمانی محبوب است. این سنگ به دلیل تراک بالا و طبیعی خود و  رگه های ضربان دار ، ظاهری منحصر به فرد و زیبا دارد. این سنگ به دلیل مقاومت در برابر سایش و خوردگی، ساختار یکنواخت و طراحی زیبا، انتخابی محبوب برای پروژه‌های مختلف معماری و دکوراسیون است. از آنجایی که عموما سنگ مرمریت صلصالی را در فضاهای داخلی به کار می برند و در معرض عوامل طبیعی قرار نمی‌گیرد ، نیاز به مراقبت و نگهداری کمتری دارد و می‌تواند به مدت طولانی زمانی زیبایی خود را حفظ کند.

جدول آنالیز سنگ مرمریت صلصالی

تخلخل
وزن
مقاومت سایشی
مقاومت فشاری
جذب آب
حداقل میزان مطلوب
Petty
2.5
2.5
500
0.3
حداکثر میزان مطلوب
2.5
2.8
6
1500
1.5
مرمریت صلصالی
0.85
2.72
3.5
1420
0.33

مزایا و معایب سنگ مرمریت صلصالی

مزایا :

مرمریت صلصالی ویژگی‌ها و مزایای زیادی دارد که آن را به یک انتخاب محبوب در صنعت ساختمانی و دکوراسیون می‌کند:

 • زیبایی طبیعی : وجود ترک‌ها و رگ‌های صلصالی در ساختار سنگ مرمریت صلصالی به آن زیبایی و جذابیت خاصی می‌بخشد.
 • مقاومت : مرمریت صلصالی به دلیل ساختار متراکم و مقاوم خود، در برابر فشار و سایش مقاوم است.
 • مقاومت در برابر تغییرات جوی : مرمریت صلصالی مقاوم در برابر تغییرات دما و شرایط جوی است، که منجر به دوام بیشتر آن می‌شود.
 • تراکم و ساب پذیری : این سنگ دارای ساب پذیری عالی و تراکم بالا ، مقاومت سایشی و فشاری بالا است.

دیگر مزایای مرمریت صلصالی عبارتند از : طیف رنگی متفاوت، زمینه رنگی روشن، طرح و نقش زیبا و منحصر بفرد، قیمت مناسب، در دسترس بودن، تراکم زیاد، درجه ساب پذیری بالا، جذب آب کم، برش در ابعاد گوناگون است. استفاده از مرمریت صلصالی در پروژه‌های مختلف به دلیل این ویژگی‌ها و مزایا به عنوان یک ماده ساختمانی محبوب به حساب می‌آید.

معایب :

همچنان که سنگ مرمریت صلصالی مزایای زیادی دارد ، برخی معایب نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند :

 • حساسیت به اسیدها : این نوع سنگ ممکن است در برابر تماس با اسیدها و مواد شیمیایی حساس باشد.
 • محدودیت در کاربرد در برخی محیط‌ها : برخی از انواع مرمریت صلصالی مناسب برای استفاده در محیط‌های خارجی و نصب در ارتفاع مناسب نیستند.
 • وزن : مرمریت صلصالی نسبت به برخی مواد ساختمانی وزن بیشتری دادند که ممکن است نیاز به ساختارهای پشتیبانی قوی‌تری داشته باشد.

عوامل موثر بر قیمت مرمریت صلصالی

قیمت مرمریت صلصالی ممکن است تحت تأثیر عوامل متعددی باشد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌شود:

 1. کیفیت سنگ : کیفیت سنگ مرمریت صلصالی، از جمله رنگ، طرح و ناپیوستگی‌های سنگ، تأثیر بزرگی بر قیمت دارد. هرچه کیفیت سنگ بیشتر باشد قیمت بالاتری دارد.
 2. منشأ سنگ : سنگ مرمریت صلصالی از چندمعدن مختلف استخراج می‌شود و هر منطقه ممکن است خصوصیات مختلفی داشته باشد. سنگ‌هایی که از مناطق مشهور و با کیفیت استخراج می‌شوند، ممکن است گران‌تر باشند.
 3. اندازه و ضخامت سنگ : اندازه و ضخامت تاییدهای سنگ نیز می‌تواند به قیمت آن تأثیر بگذارد. ابعاد سنگ‌های بزرگتر و ضخیم‌تر ممکن است گران‌تر باشند.
 4. نوع برش و کیفیت دستگاه های سنگبری : سنگ ممکن است از پیش تراشیده شده ، خام یا سایر فرآیندهای پردازش شده باشد. نوع پردازش ممکن است به قیمت نهایی تأثیر بگذارد.
 5. تقاضا و عرضه : عوامل بازاری مانند تقاضا و عرضه نیز می‌توانند بر قیمت مرمریت صلصالی تأثیر بگذارند. هرچه متقاضی برای سنگ بیشت باشد قیمت بیشتری دارد.
 6. هزینه حمل و نقل : مسافت بین محل استخراج سنگ و مقصد نهایی، هزینه حمل و نقل را تحت تأثیر قرار می‌دهد و ممکن است به قیمت افزوده شود.

این سنگ در دسته مرمریت های ارزان است ولی هنگام خریت توجه داشته باشید که سورت سفید و روشن قیمت بیشتری دارند، لب پر نبودن، قطر سنگ و نوع فرآوری سنگ در قیمت تاثیر بسیاری دارد. پس قبل از تصمیم‌گیری درباره خرید مرمریت صلصالی، تحقیق کنید و از تأثیر این عوامل بر قیمت مطلع شوید.

سنگ های مشابه مرمریت صلصالی

چند نوع سنگ طبیعی و مصنوعی وجود دارند که از لحاظ ظاهری به مرمریت صلصالی شباهت دارند. این سنگ‌ها ممکن است در پروژه‌های ساختمانی و دکوراسیون برای جلب زیبایی و استفاده از ویژگی‌های مشابه به کار گرفته شوند:

سنگ مرمریت خوبسنگان : سنگ مرمریت خوبسنگان دارای زمینه ای روشن با نوارهایی به رنگ قرمز، قهوه ای، نارنجی است که در سطح آن پراکنده شده اند.

در انتخاب سنگ معمولاً مهمترین معیار زیبایی و هماهنگی با محیط است، بنابراین ممکن است نیاز باشد تا نمونه‌های مختلف را مقایسه کنید تا بهترین گزینه را برای پروژه خود انتخاب کنید.

موارد مهم در حمل و ارسال سنگ مرمریت صلصالی

حمل و ارسال سنگ مرمریت صلصالی ، مانند سایر محصولات سنگی ، نیاز به رعایت استانداردها و اقدامات احتیاطی دارد تا از خسارت یا شکستن سنگ جلوگیری شود. در این زمینه، موارد زیر مهم هستند :

 • بسته‌بندی از پالت تا بارگیری : سنگ مرمریت صلصالی باید به‌طور محکم و مناسب بسته‌بندی شود تا در طی حمل و ارسال محافظت شود. استفاده از جعبه‌های مقاوم و مواد نرم‌کننده مناسب در بسته‌بندی می‌تواند خطر شکستن یا آسیب دیدن سنگ را کاهش دهد.
 • علامت‌گذاری صحیح : بر روی بسته‌بندی، اطلاعاتی مانند "شکننده" یا "هشدار:  سنگ" قرار داده شود تا کارگران حمل و ارسال از حساسیت محتوا مطلع شوند و با دقت بیشتری کار کنند.
 • شرکت حمل و نقل معتبر : انتخاب یک شرکت حمل و نقل معتبر با تجربه در حمل سنگ‌ مهم است. این شرکت‌ها باید تجهیزات مناسب و فراهم آورده برای حمل این نوع سنگها داشته باشند.
 • بیمه محموله : در صورت امکان، ممکن است بررسی کنید که آیا ممکن است بیمه محموله برای جبران خسارت‌های احتمالی ارائه شود.
 • توصیه نامه‌ها : از توصیه نامه‌ها و راهنمایی‌هایی که توسط تولیدکننده یا فروشنده سنگ مرمریت صلصالی ارائه شده است، پیروی کنید.

جدول جرم حجمی و نکات حمل و جابجایی سنگ مرمریت صلصالی

سنگ مرمریت صلصالی دارای وزن ۴۸ تا ۵۳ کیلوگرم در هر متر مربع می باشد. جرم حجمی برای سنگ های با ضخامت ۲ سانت کامل ملاک برآورد می باشد . نکته  در صورتی که ضخامت ۱۶ میلیمتر باشد وزن حدودی بین ۴۴ تا ۴۸ کیلوگرم ملاک عمل خواهد بود و شما با تناسب بین وزن و قطر می توانید محاسبات قطر مثلا 1.8 را خود محاسبه نمائید.

 • حمل بوسیله خودرو وانت پیکان - حداکثر میزان وزن بار : 600 کیلوگرم , حداکثر میزان متراژ سنگ : 15 مترمربع
 • حمل بوسیله خودرو نیسان - حداکثر میزان وزن بار : 2 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 50 مترمربع
 • حمل بوسیله خودرو خاور - حداکثر میزان وزن بار : 4 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 100 مترمربع
 • حمل بوسیله خودرو ایسوزو - حداکثر میزان وزن بار : 6 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 150 مترمربع
 • حمل بوسیله خودرو کامیون تک - حداکثر میزان وزن بار : 10تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 220 مترمربع
 • حمل بوسیله خودرو کامیون جفت ( 10 چرخ ) - حداکثر میزان وزن بار : 16 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 330 مترمربع

نتیجه‌گیری

مرمریت صلصالی به عنوان یک نوع سنگ طبیعی با طراحی زیبا و ویژگی‌های منحصر به فرد، در صنعت ساختمانی و دکوراسیون جایگاه خاصی دارد. این سنگ با فسیل های پراکنده در سطح سنگ و رگه های در ساختار خود، جلب توجه و زیبایی طبیعی را به پروژه‌ها افزوده و به تنوع بخشیده است. با ویژگی‌هایی چون زیبایی طبیعی، مقاومت مکانیکی، و تنوع در طراحی و رنگ، مرمریت صلصالی به عنوان یک مصالح ساختمانی گزینه‌ی جذابی برای دیوارپوش‌ها، کفپوش‌ها، نماهای داخلی و سایر بخش‌های ساختمان می باشد. توجه به رخ سنگ ، معدن ، ابعاد و کیفیت ساب و قطر ، از عوامل اساسی در تعیین قیمت مرمریت صلصالی است.


واحد
متر مربع

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...