سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای عرض 40 ( طولی )

سنگ گرانیت گل پنبه ای عرض 40 پلاک

از {{model.count}}
مقایسه
انتخاب درجه بندی:
درجه بندی را انتخاب کنید.
واحد : متر مربع
نوع
ویژگی‌های محصول
  • واحد: متر مربع
فروشنده فروشنده: (قیمت روز اصفهان)
آماده ارسال
340,000 تومان
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

سنگ محبوب گرانیت نهبندان گل پنبه ای با طیف رنگ طوسی و وزن جرم حجمی با ضریب 2.71 تن بر متر مکعب و ضریب جذب رطوبت در حدود %0.12 و مقاومت فشاری 2350 کیلوگرم بر سانتی متر مربع را معرفی و بررسی می نمائیم.

محصولات مرتبط

سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای

1- عوامل موثر بر قیمت سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای

معادن استخراج سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای

یکی از عوامل موثر در قیمت سنگ گرانیت نهبندان ، معدنی است که به استخراج کوپ می پردازد. به عنوان نمونه سنگ نهبندان گلپنبه ای حبیب الهی با معدن سنگ نهبندان گلپنبه ای احرار و حتی سنگ نهبندان گلپنبه ای آستان همگی در یک مکان می باشند ، طیف بازی هم خانواده ولی به لحاظ قیمت ، در بازار با هم اختلاف دارند ولی همگی سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای نامیده می شوند .

درجه کیفی سنگ گرانیت نهبندان

سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای بر اساس پاک و یکدستی طرح ذاتی سنگ و میزان لکه های سنگ که به آنها غده گفته می شود به درجه های سوپر ( یا درجه 1 عالی ) ، ممتاز ( یا درجه 2 دارای غده ) تقسیم می شوند که تاثیر بسیار زیادی در قیمت ها می گذارد ، حتی کم غده یا پر غده بودن نیز بر قیمت سنگ تاثیر می گذارد حتی میزان تراکم دانه های گرانیت و هاله های بازی سنگ نیز موثر بر قیمت می باشد. این مساله یکی از مواردی است که کاملا تخصصی و بوسیله کارشناسان خبره سنگ قابل تحلیل و درک می باشد.

هزینه ارسال کوپ سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای

قیمت سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای بستگی به فاصله معدن تا سنگبری نیز بستگی دارد ، زیرا هزینه حمل کوپ مثلا از معدن تا منطقه صنعتی محمود آباد اصفهان مبلغ متفاوتی از کرایه را در بر می گیرد تا ارسال کوپ به منطقه صنعتی شمس آباد تهران. معادن هر چقدر فاصله بیشتری تا سنگبری داشته باشد هزینه حمل بیشتری می پردازد و منطقا محصولی گرانتر را به بازار روانه می نمایند.

تاثیر ابعاد و ضخامت

سنگ گرانیت گل پنبه ای با ابعاد و ضخامت های مختلفی در بازار وجود دارد. سنگ گرانیت نهبندان ضخیم تر و بزرگ تر قیمت بالاتری نسبت به سنگ مشابه با قطر کمتر دارد. مثلا سنگ گرانیت نهبندان با قطر 1.6 از سنگ گرانیت نهبندان با قطر 2 قیمت پائین تری را خواهد داشت همچنین سنگ گرانیت 40x40 از سنگ گرانیت 60x60 به مراتب ارزان تر و گرانیت 60x60 از سنگ 80x80 ارزان تر می باشد که این اختلاف قیمت بابت دور ریز و پرت سنگ های بیشتر در زمان تولید می باشد. نکته بسیار با اهمیت در سنگ های دارای ابعاد مشخص یا نمره دقت در گونیا بودن زوایای محیطی سنگ می باشد که خود موضوعی بسیار با اهمیت می باشد. هر چقدر دور ریز سنگ کمتر شود قیمت رقابتی پایین تری را باعث می شود که دلیل اصلی قیمت کمتر در سنگ های طولی این موضوع می باشد.

نوع مقصد ( بازار داخلی و یا صادرات )

قیمت سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای ممکن است بسته به نوع کاربری متفاوت باشد. مثلا هنگامی که شما برای مقاصد صادراتی خرید انجام می دهید عموما با توجه به هزینه بسته بندی ، پالت ، پکینگ لیست و شرینگ قیمت سنگ افزایش پیدا می کند تا هنگامی که سنگ برای مقاصد داخلی و بدون بسته بندی و پالت ارسال می گردد.

بازار و تقاضا

عوامل بازار عرضه و تقاضا نیز می توانند بر قیمت سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای تاثیر مستقیم بگذارند. در صورتی که تقاضا برای سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای باکیفیت بالا ، زیاد باشد و یا محصول به اصطلاح ترند شود و عرضه نتواند تقاضا را پوشش دهد ، قیمت ان احتمالا بالا خواهد رفت و بر عکس . معمولا در بازار سنگ با خوابیدن معادن و فصول سرد هنگامی که معادن به خواب می روند با کمبود عرضه مواجه می شویم ، یا یک شخص معدنی را مونوپل می نماید و با ایجاد انحصار خود تعیین کننده قیمت می شود.

هزینه های تولید

هزینه های تولید شامل استخراج ، حمل و نقل و فراوری سنگ گرانیت نهبندان نیز می توانند در تعیین قیمت نقش داشته باشند. هزینه های تولید بر اساس منطقه ، فن آوری تولید ( قله بر یا اره بر ) ، قابلیت دسترسی به بازار و مشاغل بالادستی و پائین دستی مرتبط با صنایع سنگ ، دسترسی به نیروی کار ماهر و سایر عوامل  و کیفیت خدمات آنان حتی متفاوت است و بر بهای تمام شده محصول نهایی تاثیر می  گذارد .

نوع فراوری

هزینه تولید سنگ گرانیت نهبندان ، نسبت به دستگاه هایی که در خطوط تولید نصب و برای فراوری استفاده میشود متغیر است و استفاده از دستگاه های روز دنیا باعث استفاده از سرمایه اولیه بیشتر شده و در نتیجه قیمت تمام شده سنگ بالاتر می رود. استفاده از لقمه های خارجی و داخلی بر اساس نسبت کیفیت صیقل و فرآوری و تاثیر مستقیم آنها بر کیفیت نوع صیقل سنگ متفاوت و با اهمیت می باشد. میزان به اصطلاح شیشه ای شدن سطح سنگ و نداشتن ابرویی (حالتی که مسیر لقمه های صاب بر روی سنگ ایجاد می نماید) نیز جز و مباحث فنی کارشناسی کنترل کیفی سنگ بوده و کارشناسان با تجربه به آن دقت می نمایند.

2- مهمترین کاربردهای سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای

آشپزخانه

سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای از جمله محبوب ترین سنگ ها برای سطوح کابینت ها و جزیره ها در آشپزخانه است. این سنگ به دلیل مقاومت بالا در برابر خراشیدگی و حرارت و همچنین زیبائی طبیعی خود، انتخاب بسیاری از افراد است.

پایه ی سطوح بهداشتی

سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای با توجه به وزن و ضخامت ان به عنوان پایه ای برای سینک ها ، وان ها و روشویی ها استفاده می شود. این سنگ قابلیت تحمل وزن بالا را دارد و در عین حال زیبائی محیط را دو چندان می کند.

پله ، زیر پله ، قرنیز و بغل پله

سنگ گرانیت نهبندان جزو محبوب ترین مصالح ساختمانی به کار رفته در پله ، زیر پله ، قرنیز و بغل پله در ساختمان ها استحکام ، جذابیت و ارزش افزوده به ملک را در نگاه مصرف کنندگان نهایی ایجاد می نماید.

زیرسازی

سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای برای تهیه ی سنگ های دیگر مانند تایل ، کوبیک ها و صفحات سنگی در زیر سازی ساختمان ها استفاده می شود. استفاده از این سنگ در طراحی معماری خارجی به برجستگی و زیبائی ساختمان کمک می کند.

پیاده رو ها و فضاهای باز

سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای به دلیل مقاومت بالا ، استحکام و دوام برای طراحی معابر و پیاده رو ها و همچنین دیگر فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرد. این سنگ را می توان در پارک ها ، میدان ها و حتی معابر شهری مشاهده کرد.

به طور کلی ، سنگ گرانیت به دلیل زیبائی ، مقاومت و استحکام در محل ها و اماکن عمومی ، ساختمان های مسکونی و دیگر اماکن مورد استفاده قرار می گیرد.

جدول جرم حجمی و نکات حمل و جابجایی سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای

سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای دارای وزن ۴۸ تا ۵۳ کیلوگرم در هر متر مربع می باشد. جرم حجمی برای سنگ های با ضخامت ۲ سانت کامل ملاک برآورد می باشد . نکته  در صورتی که ضخامت ۱۶ میلیمتر باشد وزن حدودی بین ۴۴ تا ۴۸ کیلوگرم ملاک عمل خواهد بود و شما با تناسب بین وزن و قطر می توانید محاسبات قطر مثلا 1.8 را خود محاسبه نمائید.

  • حمل بوسیله خودرو وانت پیکان - حداکثر میزان وزن بار : 600 کیلوگرم , حداکثر میزان متراژ سنگ : 15 مترمربع
  • حمل بوسیله خودرو نیسان - حداکثر میزان وزن بار : 2 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 50 مترمربع
  • حمل بوسیله خودرو خاور - حداکثر میزان وزن بار : 4 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 100 مترمربع
  • حمل بوسیله خودرو ایسوزو - حداکثر میزان وزن بار : 6 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 150 مترمربع
  • حمل بوسیله خودرو کامیون تک - حداکثر میزان وزن بار : 10تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 220 مترمربع
  • حمل بوسیله خودرو کامیون جفت ( 10 چرخ ) - حداکثر میزان وزن بار : 16 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 330 مترمربع
واحد
متر مربع

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...