سنگ گرانیت سفید نطنز عرض 40 ( طولی )

سنگ گرانیت سفید نطنز 40 پلاک

از {{model.count}}
مقایسه
انتخاب درجه بندی:
درجه بندی را انتخاب کنید.
واحد : متر مربع
نوع
ویژگی‌های محصول
  • واحد: متر مربع
فروشنده فروشنده: (قیمت روز اصفهان)
آماده ارسال
330,000 تومان
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

سنگ گرانیت سفید نطنز یکی از قدیمی ترین سنگ های موجود در بازار سنگ ایران می باشد که با توجه به خصوصیات جذابی که دارد ، کوشیدیم با شما به تحلیل کارکرد ، معرفی و عرضه آن بپرازیم . سنگ گرانیت سفید نطنز محبوبیتی بالا را در بین معماران ، طراحان و پروژه سازان داراست.

محصولات مرتبط

گرانیت سفید نطنز

1- عوامل موثر بر قیمت گرانیت سفید نطنز

معادن استخراج گرانیت سفید نطنز

یکی از عوامل موثر در قیمت سنگ گرانیت سفید نطنز ، معدنی است که به استخراج کوپ می پردازد. به عنوان نمونه سنگ سفید نطنز معدن حبیب الهی با معدن سعیدی قیمت متفاوتی در بازار دارد ولی هر دو سنگ سفید نطنز استخراج می نمایند.

درجه کیفی گرانیت سفید نطنز

گرانیت سفید نطنز بر اساس پاک و یکدستی طرح ذاتی سنگ و میزان لکه های سنگ که به آنها غده گفته می شود به درجه های سوپر ( یا درجه 1 عالی ) ، ممتاز ( یا درجه 2 دارای غده ) تقسیم می شوند که تاثیر بسیار زیادی در قیمت ها می گذارد ، حتی کم غده یا پر غده بودن نیز بر قیمت سنگ تاثیر می گذارد. این مساله یکی از مواردی است که کاملا تخصصی و بوسیله کارشناسان خبره سنگ قابل تحلیل و درک می باشد.

هزینه ارسال کوپ گرانیت سفید نطنز

قیمت سنگ گرانیت سفید نطنز بستگی به فاصله معدن تا سنگبری نیز بستگی دارد ، زیرا هزینه حمل کوپ مثلا از معدن تا منطقه صنعتی محمود آباد اصفهان مبلغ متفاوتی از کرایه را در بر می گیرد تا ارسال کوپ به منطقه صنعتی شمس آباد تهران. معادن هر چقدر فاصله بیشتری تا سنگبری داشته باشد هزینه حمل بیشتری می پردازد و منطقا محصولی گرانتر را به بازار روانه می نمایند.

تاثیر  ابعاد و ضخامت

سنگ گرانیت سفید نطنز با ابعاد و ضخامت های مختلفی در بازار وجود دارد. سنگ گرانیت سفید نطنز ضخیم تر و بزرگ تر قیمت بالاتری نسبت به سنگ مشابه با قطر کمتر دارد. مثلا گرانیت سفید نطنز با قطر 1.6 از گرانیت سفید نطنز با قطر 2 قیمت پائین تری را خواهد داشت همچنین سنگ گرانیت 40x40 از سنگ گرانیت 60x60 به مراتب ارزان تر و گرانیت 60x60 از سنگ 80x80 ارزان تر می باشد که این اختلاف قیمت بابت دور ریز و پرت سنگ های بیشتر در زمان تولید می باشد. نکته بسیار با اهمیت در سنگ های دارای ابعاد مشخص یا نمره دقت در گونیا بودن زوایای محیطی سنگ می باشد که خود موضوعی بسیار با اهمیت می باشد. هر چقدر دور ریز سنگ کمتر شود قیمت رقابتی پایین تری را باعث می شود که دلیل اصلی قیمت کمتر در سنگ های طولی این موضوع می باشد.

نوع مقصد

قیمت سنگ گرانیت سفید نطنز ممکن است بسته به نوع کاربری متفاوت باشد. مثلا هنگامی که شما برای مقاصد صادراتی خرید انجام می دهید عموما با توجه به هزینه بسته بندی ، پالت ، پکینگ لیست و شرینگ قیمت سنگ افزایش پیدا می کند تا هنگامی که سنگ برای مقاصد داخلی و بدون بسته بندی و پالت ارسال می گردد.

بازار و تقاضا

عوامل بازار عرضه و تقاضا نیز می توانند بر قیمت گرانیت سفید نطنز تاثیر مستقیم بگذارند. در صورتیکه تقاضا برای سنگ گرانیت سفید نطنز باکیفیت بالا ، زیاد باشد و یا محصول به اصطلاح ترند شود و عرضه نتواند تقاضا را پوشش دهد ، قیمت ان احتمالا بالا خواهد رفت و بر عکس . معمولا در بازار سنگ با خوابیدن معادن و فصول سرد هنگامی که معادن به خواب می روند با کمبود عرضه مواجه می شویم ، یا یک شخص معدنی را مونوپل می نماید و با ایجاد انحصار خود تعیین کننده قیمت می شود.

هزینه های تولید

هزینه های تولید شامل استخراج ، حمل و نقل و فراوری سنگ گرانیت سفید نطنز نیز می توانند در تعیین قیمت نقش داشته باشند. هزینه های تولید بر اساس منطقه ، فن آوری تولید ( قله بر یا اره بر ) ، قابلیت دسترسی به بازار و مشاغل بالادستی و پائین دستی مرتبط با صنایع سنگ ، دسترسی به نیروی کار ماهر و سایر عوامل  و کیفیت خدمات آنان حتی متفاوت است و بر بهای تمام شده محصول نهایی تاثیر می  گذارد .

نوع فراوری

هزینه تولید سنگ گرانیت سفید نطنز ، نسبت به دستگاه هایی که در خطوط تولید نصب و برای فراوری استفاده میشود متغیر است و استفاده از دستگاه های روز دنیا باعث استفاده از سرمایه اولیه بیشتر شده و در نتیجه قیمت تمام شده سنگ بالاتر می رود. استفاده از لقمه های خارجی و داخلی بر اساس نسبت کیفیت صیقل و فرآوری و تاثیر مستقیم آنها بر کیفیت نوع صیقل سنگ متفاوت و با اهمیت می باشد. میزان به اصطلاح شیشه ای شدن سطح سنگ و نداشتن ابرویی (حالتی که مسیر لقمه های صاب بر روی سنگ ایجاد می نماید) نیز جزو مباحث فنی کارشناسی کنترل کیفی سنگ بوده و کارشناسان با تجربه به آن دقت می نمایند.

2- مهمترین کاربردهای سنگ گرانیت سفید نطنز

آشپزخانه

سنگ سنگ گرانیت سفید نطنز از جمله محبوب ترین سنگ ها برای سطوح کابینت ها و جزیره ها در آشپزخانه است. این سنگ به دلیل مقاومت بالا در برابر خراشیدگی و حرارت و همچنین زیبائی طبیعی خود، انتخاب بسیاری از افراد است.

پایه ی سطوح بهداشتی

سنگ گرانیت سفید نطنز با توجه به وزن و ضخامت ان به عنوان پایه ای برای سینک ها ، وان ها و روشویی ها استفاده می شود. این سنگ قابلیت تحمل وزن بالا را دارد و در عین حال زیبائی محیط را دو چندان می کند.

پله ، زیر پله ، قرنیز و بغل پله

سنگ گرانیت سفید نطنز جزو محبوب ترین مصالح ساختمانی به کار رفته در پله ، زیر پله ، قرنیز و بغل پله در ساختمان ها استحکام ، جذابیت و ارزش افزوده به ملک را در نگاه مصرف کنندگان نهایی ایجاد می نماید.

زیرسازی

سنگ گرانیت سفید نطنز برای تهیه ی سنگ های دیگر مانند تایل ، موزائیک ، کوبیک ها و صفحات سنگی در زیر سازی ساختمان ها استفاده می شود. استفاده از این سنگ در طراحی معماری خارجی به برجستگی و زیبائی ساختمان کمک می کند.

پیاده رو ها و فضاهای باز

سنگ گرانیت سفید نطنز به دلیل مقاومت بالا ، استحکام و دوام برای طراحی معابر و پیاده رو ها و همچنین دیگر فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرد. این سنگ را می توان در پارک ها ، میدان ها و حتی معابر شهری مشاهده کرد.

به طور کلی ، سنگ گرانیت به دلیل زیبائی ، مقاومت و استحکام در محل ها و اماکن عمومی ، ساختمان های مسکونی و دیگر اماکن مورد استفاده قرار می گیرد.

جدول جرم حجمی و نکات حمل و جابجایی سنگ گرانیت سفید نطنز

گرانیت سفید نطنز دارای وزن ۴۸ تا ۵۳ کیلوگرم در هر متر مربع می باشد. جرم حجمی برای سنگ های با ضخامت ۲ سانت کامل ملاک برآورد می باشد . نکته  در صورتی که ضخامت ۱۶ میلیمتر باشد وزن حدودی بین ۴۴ تا ۴۸ کیلوگرم ملاک عمل خواهد بود و شما با تناسب بین وزن و قطر می توانید محاسبات قطر مثلا 1.8 را خود محاسبه نمائید. 

  • حمل بوسیله خودرو وانت پیکان - حداکثر میزان وزن بار : 600 کیلوگرم , حداکثر میزان متراژ سنگ: 15 مترمربع
  • حمل بوسیله خودرو نیسان - حداکثر میزان وزن بار : 2 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 50 مترمربع
  • حمل بوسیله خودرو خاور - حداکثر میزان وزن بار : 4 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 100 مترمربع
  • حمل بوسیله خودرو ایسوزو - حداکثر میزان وزن بار :6 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 150 مترمربع
  • حمل بوسیله خودرو کامیون تک - حداکثر میزان وزن بار : 10تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 220 مترمربع
  • حمل بوسیله خودرو کامیون جفت ( 10 چرخ ) - حداکثر میزان وزن بار : 16 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 330 مترمربع
واحد
متر مربع

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...