سنگ اسلب چینی سفید بیانکو

iranian white crystal bianco slab

از {{model.count}}
مقایسه
انتخاب درجه بندی:
درجه بندی را انتخاب کنید.
واحد : متر مربع
نوع
ویژگی‌های محصول
 • واحد: متر مربع
فروشنده فروشنده: (قیمت روز اصفهان)
آماده ارسال
1,500,000 تومان
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

سنگ چینی یا کریستال بیانکو با زمینه ای سفید و رگه و خطوط کمرنگ و ظریف مشکی ، طوسی پراکنده در تمام سطح سنگ یکی از بی نظیر ترین و با کیفیت ترین سنگ های چینی یا همان کریستال در کشور محسوب میشود. این سنگ چینی کاملا مشابه سنگ چینی بیانکو ایتالیا می باشد و در واقع به همین علت سنگ کریستال بیانکو نامگذاری شده است. سنگ چینی بیانکو به صورت تایل و سنگ اسلب چینی بیانکو فرآوری و به بازار عرضه میشود.

محصولات مرتبط

سنگ اسلب چینی سفید بیانکو

1- عوامل موثر بر قیمت سنگ اسلب چینی بیانکو

رندوم ، بوک مچ یا فورمچ سنگ اسلب چینی سفید بیانکو

سنگ اسلب رندوم یا ساده به وضعیتی گفته می شود که پلاک های اسلب هیچ گونه قرابت قرینگی نداشته باشند ، بوک مچینگ (bookmatching) یا بوک مچ به نوع چینش سنگهای اسلب در کنار هم می گویند. وقتی دو اسلب سنگ که بصورت قرینه یا جناقی کنار هم قرار میگیرند، بوک مچ می گویند. گویی تداعی کننده یک کتاب باز است و نقوش سنگ در پلاک های دیگر ادامه پیدا می کند و تصویری کامل از نقش سنگ را به تصویر میکشد.

همانطور که پیش‌تر گفته شد به دو سنگ اسلب که در کنار هم یک طرح را تشکیل دهند سنگ اسلب بوک مچ گفته می‌شود. اما در بسیاری از فضاها شاهد این موضوع هستیم که چهار سنگ اسلب در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و در مجموع یک طرح را تشکیل داده‌اند. به این چیدمان از سنگ‌های اسلب نیز فورمچ گفته می‌شود

اندازه و قواره کوپ  

یکی از موثر ترین پارامتر های قیمت گذاری کوپ را می توان قواره و ابعاد طول ، عرض و ارتفاع آن دانست که تاثیر مستقیمی حتی تا 30% در ماده اولیه تولید سنگ ها که کوپ می باشد را می تواند داشته باشد. هر چقدر اندازه کوپ کوچکتر و یا بزرگتر باشد پس می تواند ما به التفاوتی در بهای تمام شده و قیمت فروش بر آن متصور بود.

درجه وسورت بندی کوپ

معادن کوپ های خود را بر اساس بازی در طرح و نقش آنها که به صورت تجربی به دست آورده اند نیز موثر بر قیمت می دانند ، حتی درجه بندی های کوپ 6 بر برش یا قالب صابونی که به صورت منظم برش خورده باشند نیز جزو ملاک های قیمت گذاری باشد. 

هزینه ارسال کوپ  سنگ اسلب چینی سفید بیانکو

قیمت سنگ اسلب چینی سفید بیانکو بستگی به فاصله معدن تا سنگبری نیز بستگی دارد ، زیرا هزینه حمل کوپ مثلا از معدن تا منطقه صنعتی محمود آباد اصفهان مبلغ متفاوتی از کرایه را در بر می گیرد تا ارسال کوپ به منطقه صنعتی شمس آباد تهران. معادن هر چقدر فاصله بیشتری تا سنگبری داشته باشد هزینه حمل بیشتری می پردازد و منطقا محصولی گرانتر را به بازار روانه می نمایند.

تاثیر ابعاد و ضخامت سنگ اسلب چینی سفید بیانکو

سنگ اسلب چینی سفید بیانکو  با ابعاد و ضخامت های مختلفی در بازار وجود دارد. سنگ اسلب چینی سفید بیانکو و بزرگ تر قیمت بالاتری نسبت به سنگ مشابه با قطر کمتر دارد. مثلا سنگ اسلب چینی سفید بیانکو با قطر 1.2 از سنگ اسلب چینی سفید بیانکو با قطر 2 قیمت پائین تری را خواهد داشت همچنین سنگ چینی سفید 40x40 از سنگ چینی سفید 60x60 به مراتب ارزان تر و سنگ چینی 60x60 از سنگ چینی 80x80 ارزان تر می باشد که این اختلاف قیمت بابت دور ریز و پرت سنگ های بیشتر در زمان تولید می باشد. نکته بسیار با اهمیت در سنگ های دارای ابعاد مشخص یا نمره دقت در گونیا بودن زوایای محیطی سنگ می باشد که خود موضوعی بسیار با اهمیت می باشد. هر چقدر دور ریز سنگ کمتر شود قیمت رقابتی پایین تری را باعث می شود که دلیل اصلی قیمت کمتر در سنگ های طولی این موضوع می باشد.

نوع مقصد ( بازار داخلی و یا صادرات ) سنگ اسلب چینی سفید بیانکو

قیمت سنگ اسلب چینی سفید بیانکو ممکن است بسته به نوع کاربری متفاوت باشد. مثلا هنگامی که شما برای مقاصد صادراتی خرید انجام می دهید عموما با توجه به هزینه بسته بندی ، پالت ، پکینگ لیست و شرینگ قیمت سنگ افزایش پیدا می کند تا هنگامی که سنگ برای مقاصد داخلی و بدون بسته بندی و پالت ارسال می گردد.

بازار و تقاضا سنگ اسلب چینی سفید بیانکو

عوامل بازار عرضه و تقاضا نیز می توانند بر قیمت سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای تاثیر مستقیم بگذارند. در صورتی که تقاضا برای سنگ گرانیت نهبندان گل پنبه ای باکیفیت بالا ، زیاد باشد و یا محصول به اصطلاح ترند شود و عرضه نتواند تقاضا را پوشش دهد ، قیمت ان احتمالا بالا خواهد رفت و بر عکس . معمولا در بازار سنگ با خوابیدن معادن و فصول سرد هنگامی که معادن به خواب می روند با کمبود عرضه مواجه می شویم ، یا یک شخص معدنی را مونوپل می نماید و با ایجاد انحصار خود تعیین کننده قیمت می شود.

هزینه های تولید سنگ اسلب چینی بیانکو

هزینه های تولید شامل استخراج ، حمل و نقل و فراوری سنگ گرانیت نهبندان نیز می توانند در تعیین قیمت نقش داشته باشند. هزینه های تولید بر اساس منطقه ، فن آوری تولید ( قله بر یا اره بر ) ، قابلیت دسترسی به بازار و مشاغل بالادستی و پائین دستی مرتبط با صنایع سنگ ، دسترسی به نیروی کار ماهر و سایر عوامل  و کیفیت خدمات آنان حتی متفاوت است و بر بهای تمام شده محصول نهایی تاثیر می  گذارد .

نوع فراوری سنگ اسلب چینی بیانکو

هزینه تولیدسنگ اسلب چینی سفید بیانکو ، نسبت به دستگاه هایی که در خطوط تولید نصب و برای فراوری استفاده میشود متغیر است و استفاده از دستگاه های روز دنیا باعث استفاده از سرمایه اولیه بیشتر شده و در نتیجه قیمت تمام شده سنگ بالاتر می رود. استفاده از لقمه های خارجی و داخلی بر اساس نسبت کیفیت صیقل و فرآوری و تاثیر مستقیم آنها بر کیفیت نوع صیقل سنگ متفاوت و با اهمیت می باشد. میزان به اصطلاح شیشه ای شدن سطح سنگ و نداشتن ابرویی (حالتی که مسیر لقمه های صاب بر روی سنگ ایجاد می نماید) نیز جز و مباحث فنی کارشناسی کنترل کیفی سنگ بوده و کارشناسان با تجربه به آن دقت می نمایند. رزین و اپوکسی های به کار رفته اختلاف کار های با کیفیت پائین و کیفیت بالا به عنوان مثال در اپوکسی تنها با اختلاف قیمت بیش از 100 درصدی در بازار موجود می باشد که هر دو اپوکسی می باشد و تور را می چسباند ولی اختلاف ها در طول عمر محصولات اصلا قابل قیاس نمی باشد.

2- مهمترین کاربردهای سنگ اسلب چینی سفید بیانکو

 1. سنگ فرش هال و پذیرایی
 2. حمام های مستر و لوکس
 3. حاشیه شومینه و آسانسور
 4. سنگ پله و راه پله سنگ پاگرد
 5. کانتر و پیشخوان مراکز عمومی
 6. کابینت و طراحی فضای داخل آشپزخانه
 7. طراحی داخلی و فضای داخل ساختمان

جدول جرم حجمی و نکات حمل و جابجایی سنگ اسلب چینی سفید بیانکو

سنگ اسلب چینی سفید بیانکو دارای وزن ۴۸ تا ۵۳ کیلوگرم در هر متر مربع می باشد. جرم حجمی برای سنگ های با ضخامت ۲ سانت کامل ملاک برآورد می باشد . نکته  در صورتی که ضخامت ۱۶ میلیمتر باشد وزن حدودی بین ۴۴ تا ۴۸ کیلوگرم ملاک عمل خواهد بود و شما با تناسب بین وزن و قطر می توانید محاسبات قطر مثلا 1.8 را خود محاسبه نمائید.

 • حمل بوسیله خودرو وانت پیکان - حداکثر میزان وزن بار : 600 کیلوگرم , حداکثر میزان متراژ سنگ : 15 مترمربع
 • حمل بوسیله خودرو نیسان - حداکثر میزان وزن بار : 2 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 50 مترمربع
 • حمل بوسیله خودرو خاور - حداکثر میزان وزن بار : 4 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 100 مترمربع
 • حمل بوسیله خودرو ایسوزو - حداکثر میزان وزن بار : 6 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 150 مترمربع
 • حمل بوسیله خودرو کامیون تک - حداکثر میزان وزن بار : 10تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 220 مترمربع
 • حمل بوسیله خودرو کامیون جفت ( 10 چرخ ) - حداکثر میزان وزن بار : 16 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 330 مترمربع
واحد
متر مربع

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...