سنگ پله مرمریت کرم دهبید زارع عرض 35 قطر 3

crema marfil Step

از {{model.count}}
مقایسه
انتخاب درجه بندی:
درجه بندی را انتخاب کنید.
واحد : متر مربع
نوع
ویژگی‌های محصول
 • واحد: متر مربع
فروشنده فروشنده: (قیمت روز اصفهان)
آماده ارسال
900,000 تومان
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

سنگ مرمریت کرم دهبید یک نوع سنگ طبیعی است که معادن آن در استان فارس قابل دسترسی است. سنگ مرمریت دهبید با شهرت جهانی از با کیفیت ترین سنگ های ایرانیست. این سنگ با رنگ کرم روشن و الگوی خاصی از رگه های فسیلی سفید و طوسی رنگ  شناخته می شود. موارد استفاده این سنگ بسیار متنوع هستند. به طور کلی، سنگ مرمریت کرم دهبید به عنوان یک سنگ زیبا و با کیفیت، در بازار سنگ های ساختمانی از محبوب ترین سنگ های به کار رفته در طراحی های معماران بزرگ ایران و جهان است.

محصولات مرتبط

سنگ مرمریت دهبید زارع

1- عوامل موثر بر قیمت سنگ سنگ مرمریت دهبید زارع

سنگ مرمریت دهبید زارع و معادن استخراج

یکی از عوامل موثر در قیمت سنگ مرمریت دهبید ، معدنی است که به استخراج کوپ می پردازد. به عنوان نمونه سنگ مرمریت دهبید زارع با معدن سنگ مرمریت دهبید شایان و سنگ مرمریت دهبید انگوری همگی در یک محدوده مکان می باشند ، طیف بازی هم خانواده ولی به لحاظ قیمت ، در بازار با هم اختلاف دارند ولی همگی سنگ سنگ مرمریت دهبید نامیده می شوند .

درجه بندی کیفی سنگ مرمریت دهبید زارع

سنگ مرمریت دهبید زارع بر اساس پاک و یکدستی طرح ذاتی سنگ و میزان لکه های سنگ که به آنها غده گفته می شود به درجه های سوپر ، ممتاز ، درجه 1 و درجه 2 تقسیم می شوند که تاثیر بسیار زیادی در قیمت ها می گذارد ، حتی یک دستی یا پر نقشه بودن نیز بر قیمت سنگ تاثیر می گذارد حتی میزان تراکم رگه های نقوش سنگ در بازی سنگ نیز موثر بر قیمت می باشد. این مساله یکی از مواردی است که کاملا تخصصی و بوسیله کارشناسان خبره سنگ قابل تحلیل و درک می باشد.

هزینه ارسال کوپ مرمریت دهبید زارع

قیمت سنگ مرمریت دهبید زارع بستگی به فاصله معدن تا سنگبری نیز بستگی دارد ، زیرا هزینه حمل کوپ مثلا از معدن تا منطقه صنعتی محمود آباد اصفهان مبلغ متفاوتی از کرایه را در بر می گیرد تا ارسال کوپ به منطقه صنعتی شمس آباد تهران. معادن هر چقدر فاصله بیشتری تا سنگبری داشته باشد هزینه حمل بیشتری می پردازد و منطقا محصولی گرانتر را به بازار روانه می نمایند.

تاثیر ابعاد و ضخامت

سنگ مرمریت دهبید زارع با ابعاد و ضخامت های مختلفی در بازار وجود دارد. سنگ مرمریت دهبید زارع ضخیم تر و بزرگ تر قیمت بالاتری نسبت به سنگ مشابه با قطر کمتر دارد. مثلا سنگ مرمریت دهبید زارع با قطر 1.7 از سنگ مرمریت دهبید زارع با قطر 2 قیمت پائین تری را خواهد داشت همچنین سنگ مرمریت دهبید زارع 40x40 از سنگ مرمریت دهبید زارع 60x60 به مراتب ارزان تر و سنگ مرمریت دهبید زارع 60x60 از سنگ سنگ مرمریت دهبید زارع 80x80 ارزان تر می باشد که این اختلاف قیمت بابت دور ریز و پرت سنگ های بیشتر در زمان تولید می باشد. نکته بسیار با اهمیت در سنگ های دارای ابعاد مشخص یا نمره دقت در گونیا بودن زوایای محیطی سنگ می باشد که خود موضوعی بسیار با اهمیت می باشد. هر چقدر دور ریز سنگ کمتر شود قیمت رقابتی پایین تری را باعث می شود که دلیل اصلی قیمت کمتر در سنگ های طولی این موضوع می باشد.

نوع مقصد ( بازار داخلی و یا صادرات )

قیمت سنگ مرمریت دهبید زارع ممکن است بسته به نوع کاربری متفاوت باشد. مثلا هنگامی که شما برای مقاصد صادراتی خرید انجام می دهید عموما با توجه به هزینه بسته بندی ، پالت ، پکینگ لیست و شرینگ قیمت سنگ افزایش پیدا می کند تا هنگامی که سنگ برای مقاصد داخلی و بدون بسته بندی و پالت ارسال می گردد.

بازار و تقاضا

عوامل بازار عرضه و تقاضا نیز می توانند بر قیمت سنگ مرمریت دهبید زارع تاثیر مستقیم بگذارند. در صورتی که تقاضا برای سنگ مرمریت دهبید زارع باکیفیت بالا ، زیاد باشد و یا محصول به اصطلاح ترند شود و عرضه نتواند تقاضا را پوشش دهد ، قیمت آن احتمالا بالا خواهد رفت و بر عکس . معمولا در بازار سنگ با خوابیدن معادن و فصول سرد هنگامی که معادن به خواب می روند با کمبود عرضه مواجه می شویم ، یا یک شخص معدنی را مونوپل می نماید و با ایجاد انحصار خود تعیین کننده قیمت می شود.

هزینه های تولید

هزینه های تولید شامل استخراج ، حمل و نقل و فراوری سنگ مرمریت دهبید زارع نیز می توانند در تعیین قیمت نقش داشته باشند. هزینه های تولید بر اساس منطقه ، فن آوری تولید ( قله بر یا اره بر ) ، قابلیت دسترسی به بازار و مشاغل بالادستی و پائین دستی مرتبط با صنایع سنگ ، دسترسی به نیروی کار ماهر و سایر عوامل  و کیفیت خدمات آنان حتی متفاوت است و بر بهای تمام شده محصول نهایی تاثیر می  گذارد .

نوع فراوری

هزینه تولید سنگ مرمریت دهبید زارع ، نسبت به دستگاه هایی که در خطوط تولید نصب و برای فراوری استفاده می شود متغیر است و استفاده از دستگاه های روز دنیا باعث استفاده از سرمایه اولیه بیشتر شده و در نتیجه قیمت تمام شده سنگ و کیفیت آن بالاتر می رود. استفاده از لقمه های خارجی و داخلی بر اساس نسبت کیفیت صیقل و فرآوری و تاثیر مستقیم آنها بر کیفیت نوع صیقل سنگ متفاوت و با اهمیت می باشد. میزان به اصطلاح شیشه ای شدن سطح سنگ و نداشتن ابرویی (حالتی که مسیر لقمه های صاب بر روی سنگ ایجاد می نماید) نیز جز و مباحث فنی کارشناسی کنترل کیفی سنگ بوده و کارشناسان با تجربه به آن دقت می نمایند.

2- مهمترین کاربردهای سنگ مرمریت دهبید زارع

آشپزخانه

سنگ مرمریت دهبید زارع از جمله محبوب ترین سنگ ها برای سطوح کابینت ها و جزیره ها در آشپزخانه است. این سنگ به دلیل مقاومت بالا در برابر خراشیدگی و حرارت و همچنین زیبائی طبیعی خود، انتخاب بسیاری از افراد است.

پایه ی سطوح بهداشتی

سنگ مرمریت دهبید زارع با توجه به وزن و ضخامت و مقاومت بالا در برابر نفوذ آب آن به عنوان پایه ای برای سینک ها ، وان ها و روشویی ها استفاده می شود. این سنگ قابلیت تحمل وزن بالا را دارد و در عین حال زیبائی محیط را دو چندان می کند.

پله ، زیر پله ، قرنیز و بغل پله

سنگ مرمریت دهبید زارع جزو محبوب ترین مصالح ساختمانی به کار رفته در پله ، زیر پله ، قرنیز و بغل پله در ساختمان ها استحکام ، جذابیت و ارزش افزوده به ملک را در نگاه مصرف کنندگان نهایی ایجاد می نماید. با توجه به رنگ روشن سنگ می تواند در روشنایی محیطی تاثیر بهتری به نسبت سنگ های تیره داشته باشد.

در سنگفرش‌ هال، پذیرایی و اتاق‌ها

استفاده از سنگ سنگ مرمریت دهبید زارع به عنوان کفپوش ساختمان مزایای مختلفی دارد که مهمترین آنها به شرح زیر هستند :

 1. مقاومت بسیار بالا؛ سنگ مرمریت یکی از با دوام ترین و مقاوم ترین انواع کفپوش ها است و اگر ضربه خاصی نبیند، تا سال ها کیفیت اولیه خود را حفظ می کند. این ویژگی به خصوص در مقایسه با سرامیک و لمینت که دوام خیلی زیادی ندارند، اهمیت بیشتری پیدا می کند.
 2. ظاهر بسیار زیبا و شیک؛ زیبایی هر چیزی نسبی و به سلیقه افراد بستگی دارد، اما کمتر کسی است که ظاهر جذاب سنگ مرمریت را دوست نداشته باشد. به خصوص به خاطر انعکاس نور و شفافیت بالا، به خصوص برای آشپزخانه انتخاب بسیار خوبی است.
 3. قابلیت صیقل پذیری بالا؛ سنگ مرمریت را به راحتی می توان جلا داد.
 4. نظافت آسان؛ سنگ مرمریت را به راحتی و با کمک یک دستمال مرطوب یا یک تی مناسب می توان تمیز کرد.
 5. سازگار با سیستم های گرمایشی؛ می توان گفت که انواع سیستم های گرمایشی، مخصوصا گرمایش از کف، در ساختمان هایی که کفپوشی از سنگ دارند کاملا مناسب هستند، زیرا سنگ مرمریت به خوبی گرما را انتقال می دهد.
 6. افزایش ارزش ملک؛ تردید نداشته باشید که هر ساختمانی که از سنگ مرمریت به عنوان کفپوش استفاده می کند، قیمت بالاتری نسبت به ساختمان های هم رده خود دارد.

دیواره های داخلی ساختمان

به طور کلی استفاده از مرمریت ها برای دیواره های داخلی ، لابی ساختمان ها و کانتر ها پیشنهاد می شوند ، فقط باید به این نکته توجه کرد که پیشنهاد عمومی در استفاده از مرمریت ها این است که در مکان های با رطوبت کم مورد استفاده قرار بگیرند ، مثلا برای استفاده در محیط حمام و سرویس های دستشویی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

جدول جرم حجمی و نکات حمل و جابجایی سنگ مرمریت دهبید زارع

سنگ مرمریت دهبید زارع دارای وزن ۴۸ تا ۵۳ کیلوگرم در هر متر مربع می باشد. جرم حجمی برای سنگ های با ضخامت ۲ سانت کامل ملاک برآورد می باشد . نکته  در صورتی که ضخامت ۱۶ میلیمتر باشد وزن حدودی بین ۴۴ تا ۴۸ کیلوگرم ملاک عمل خواهد بود و شما با تناسب بین وزن و قطر می توانید محاسبات قطر مثلا 1.8 را خود محاسبه نمائید.

 • حمل بوسیله خودرو وانت پیکان - حداکثر میزان وزن بار : 600 کیلوگرم , حداکثر میزان متراژ سنگ : 15 مترمربع
 • حمل بوسیله خودرو نیسان - حداکثر میزان وزن بار : 2 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 50 مترمربع
 • حمل بوسیله خودرو خاور - حداکثر میزان وزن بار : 4 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 100 مترمربع
 • حمل بوسیله خودرو ایسوزو - حداکثر میزان وزن بار : 6 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 150 مترمربع
 • حمل بوسیله خودرو کامیون تک - حداکثر میزان وزن بار : 10تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 220 مترمربع
 • حمل بوسیله خودرو کامیون جفت ( 10 چرخ ) - حداکثر میزان وزن بار : 16 تن ، حداکثر میزان متراژ سنگ : 330 مترمربع
واحد
متر مربع

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...